Menu Zamknij

My w mediach

Jako eksperci w swojej branży, często udzielamy wywiadów na łamach najbardziej znanych magazynów, czasopism i portali. Jesteśmy zapraszani do współtworzenia ważnych artykułów, traktujących o rynku nieruchomości, kredytach hipotecznych i szeroko rozumianych finansach.

Z przyjemnością i dumą dzielimy się naszą wiedzą, obserwacjami i znajomością rynku, na które to pracowaliśmy przez wiele lat. Oczywiście, na tym nie poprzestajemy. Branża nieruchomości, ubezpieczeń i finansów wymaga od nas nieustannego rozwijania kompetencji i aktualizowania posiadanej już wiedzy. Z wielką przyjemnością zagłębiamy się w nowe regulacje i przepisy, a także uczestniczymy w ważnych, branżowych szkoleniach.

Finanse to nie tylko nasza praca, to nasza pasja. A to, że możemy się nią z Wami dzielić jest największym motywatorem. Zapraszamy Was do lektury.

Media
17 czerwca 2021 r.

W przedstawionym przez rząd pakiecie zwanym Nowy Ład, znalazło się wiele kwestii dotyczących finansów, które dotyczą bezpośrednio portfeli obywateli. Poza sprawami fiskalnymi, można do nich zaliczyć również propozycje związane z zaciąganiem nowych kredytów mieszkaniowych. Kto może na nich skorzystać?

16 kwietnia 2021 r.

Dynamiczna – to słowo, które najlepiej opisuje sytuację na rynku kredytów mieszkaniowych w I kwartale 2021 r. Oferty zmieniają się błyskawicznie, banki wprowadzają nowe regulacje, a klienci oczekują lepszej zdolności i wyższych kredytów.

10 kwietnia 2021 r.

Tematem przewodnim najnowszego Raportu z Rynku Nieruchomości są działki. Wiosną popyt na nie gwałtownie rośnie. Jak kształtują się ceny działek rekreacyjnych w Polsce i co ma na nie wpływ? Na co zwracać uwagę, przymierzając się do ich zakupu oraz w jaki sposób przygotować idealną ofertę sprzedaży działki?

14 sierpnia 2020r.

Rynek kredytów mieszkaniowych od dawna był przewidywalny, chociaż owszem w historii zdarzały się również i nagłe zmiany, ale były one związane głownie z kolejnymi ograniczeniami w udzielaniu tego typu zobowiązań. Nigdy jednak nie mieliśmy do czynienia z tak nietypową sytuacją jak obecnie.

30 kwietnia 2019r.

Rynek kredytowy w 2018 roku można uznać za stabilny i nie obfitujący w znaczące wydarzenia. Po wielu latach zmian w regulacjach dotyczących kredytów, nadszedł czas oceny ich funkcjonowania w praktyce. Zmianie nie uległo zatem obliczanie raty kredytu hipotecznego, jak również koszty kredytu mieszkaniowego. I chociaż kredytów hipotecznych udzielono więcej, to jednak sytuację na rynku można uznać za stabilną.

28 kwietnia 2020 r.

Brak złych informacji to podobno dobra informacja. Zatem doniesienia płynące z rynku kredytów mieszkaniowych można uznać za pozytywne. Banki nadal udzielają kredytów mieszkaniowych. Sytuację na rynku kredytów hipotecznych związaną z pandemią koronawirusa podsumowuje ekspert – Tomasz Majer z Vista Finance.

25 kwietnia 2019r.

W raporcie serwisu Gratka.pl – Polski rynek nieruchomości – Tomasz Majer opisuje jak zmiana oprocentowania w 2018 roku wpłynęła na aktualny koszt kredytu hipotecznego oraz dlaczego przeniesienie kredytu mieszkaniowego jest najlepszym sposobem na optymalne warunki kredytowe opisuję w najnowszym raporcie z rynku nieruchomości.
Raport Gratka.pl:
http://raport.gratka.pl/Polski_rynek_nieruchomosci_raport_GratkaPL.pdf

25 kwietnia 2019 r.
  • Zmiany cen nieruchomości w Polsce w 2018 r.
  • Podsumowanie sytuacji na rynku kredytów hipotecznych.
  • Nowe mieszkanie czy z rynku wtórnego?
  • Koniec użytkowania wieczystego – kto skorzysta, a kto straci?
  • Sprawdź dewelopera przed zakupem mieszkania.
13 marca 2018 r.

Ponad połowa transakcji na rynku nieruchomości w Polsce – zarówno na pierwotnym i wtórnym jest finansowana za pośrednictwem kredytu hipotecznego. Decyzja o zakupie mieszkania zazwyczaj zapada oczywiście w głowie klienta, natomiast, jeśli on kredytuje się i nie ma środków własnych taka decyzja jest uzależniona też od czynników zewnętrznych.

12 sierpnia 2014 r.

Od marca 2016 roku ma wejść w życie Dyrektywa wprowadzającą istotne zmiany na rynku pośrednictwa kredytowego. Ma ona ujednolicić zasady kredytowania całej Unii Europejskiej.

8 lutego 2012 r.

Do końca ubiegłego roku banki miały czas na wprowadzenie regulacji określonych w znowelizowanej Rekomendacji „S” Komisji Nadzoru Finansowego. Zmiany jakie nastąpiły wraz z nowym rokiem istotnie zmodyfikowały sytuację na rynku kredytów mieszkaniowych.

31 sierpnia 2011 r.

26 sierpnia weszły w życie znowelizowane ustawy o prawie bankowym oraz o kredycie konsumenckim. Ustawy wprowadzają możliwość spłaty rat, dokonywania nadpłat lub całkowitej spłaty kredytu bezpośrednio w walucie, w której zaciągnęliśmy kredyt. Kto skorzysta, akto straci na znowelizowanej ustawie?