Menu Zamknij

ABC ubezpieczenia nieruchomości

Vista Finance – Twój niezależny Broker Ubezpieczeniowy Warszawa – 40 wiodących Towarzystw w jednym miejscu! Oszczędzamy Twój czas i pieniądze.

Czy masz ubezpieczoną nieruchomość? Jeżeli nie to zapraszamy o kontaktu – pomożemy wybrać najlepszy wariant… jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj poniższy post. Sprawdź czy twoje ubezpieczenie obejmuje zakresem to co faktycznie chcesz ubezpieczyć

• Ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych
Jest to ubezpieczenie stanu deweloperskiego mieszkania, stosowane w miejsce standardowego ubezpieczenia bankowego

• Ubezpieczenie wykończenia mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych
Ten zakres ubezpieczenia zabezpiecza wszystkie naniesienia w lokalu, ubezpieczamy zatem jego wykończenie takie jak parkiet, glazurę i terakotę, wewnętrzną stolarkę i szafy wnękowe, a także armaturę, malowanie, elementy ozdobne tzw. wykusze. Ubezpieczenie to nie jest w ogóle wymagane przez bank.

Ubezpieczenie mienia znajdującego się w mieszkaniu od ognia i innych zdarzeń losowych
Ubezpieczeniu podlegają wszystkie meble oraz wyposażenie, jakie znajdują się w mieszkaniu. Dotyczy ono również sprzętu AGD oraz RTV. Ubezpieczenie to nie jest w ogóle wymagane przez bank.

• Ubezpieczenie od ryzyka kradzieży ruchomości i wyposażenia
Ubezpieczając mieszkanie, myślimy zazwyczaj o ubezpieczeniu na wypadek włamania i kradzieży. Statystycznie jest to najczęściej występujące ryzyko związane z nieruchomością. Pomimo tego, ubezpieczenie to nie jest w ogóle wymagane przez bank

• Odpowiedzialność cywilna mieszkańców (również poza mieszkaniem)
Jest to nowatorskie rozwiązanie, które ma chronić domowników (również niepełnoletnie dzieci) przed roszczeniami z tytułu szkód wyrządzonych na mieniu osób trzecich. Szkody takie mogą powstać zarówno podczas użytkowania mieszkania (np. zalanie sąsiada wodą) lub też być zupełnie niewiązane z naszą nieruchomością (np. przypadkowe uszkodzenie sprzętu w sklepie z elektroniką).

Pakiety Assistance
Pożar czy zalanie to nie wszystkie ryzyka od jakich możemy się ubezpieczyć. Użytkując mieszkanie zdecydowanie częściej musimy skorzystać z usług różnych specjalistów. Pakiety Assistance zapewniają ubezpieczenie od ryzyka konieczności skorzystania z usług ślusarza, hydraulika lub specjalisty np. przy awariach sprzętu AGD/RTV itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *